Sprawdzone rozwiązania – cieplarka i inkubator laboratoryjny

Inkubatory i cieplarki laboratoryjne to urządzenia komorowe, które wykorzystywane są do prowadzenia procesów w stałej temperaturze w określonym czasie. Nazwy urządzeń stosowane są zamiennie. Cieplarki laboratoryjne najczęściej używane są w dziedzinach mikrobiologii, gdzie przechowuje się próbki tak, aby zapewnić idealne warunki do rozwoju drobnoustrojów w badanym materiale.

Cieplarki to zazwyczaj urządzenia, w których możemy ustawić temperaturę w zakresie od +5°C (od temperatury otoczenia) do +100°C, z wymuszonym bądź konwekcyjnym obiegiem powietrza. Zwyczajowo inkubatory laboratoryjne lub cieplarki z chłodzeniem to urządzenia, w których możemy prowadzić proces poniżej temperatury otoczenia, wyposażone w agregat chłodniczy oraz wymuszony obieg powietrza.

W naszej ofercie znajdą Państwo cieplarki polskiego producenta WAMED oraz inkubatory POL-EKO.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Cieplarki od firmy WAMED – kontrola temperatury na najwyższym poziomie

Cieplarki laboratoryjne z serii C oraz CI od firmy WAMED to wysokiej klasy urządzenia, dzięki którym możliwe jest precyzyjne kontrolowanie temperatury w zakresie od +5 do +100 stopni Celsjusza (seria C) lub od +5 do +70 stopni Celsjusza (seria CI). Są to modele o stabilnej konstrukcji, cechujące się wysoką dokładnością oraz powtarzalnością procesów. Wykorzystują technologię grzania powietrza w obiegu naturalnym lub wymuszonym dla najlepszej jakości i bezpieczeństwa procesów laboratoryjnych.

Cieplarki WAMED spełniają rygorystyczne standardy jakości, jak również bezpieczeństwa – są wyposażone w systemy zabezpieczające przed przegrzaniem. Cechuje je także praktyczność. To modele o równej, gładkiej powierzchni, które łatwo utrzymać w czystości. Wybierając cieplarki z serii C lub CI, stawia się na zaufaną, sprawdzoną markę, która dostarcza wyposażenie najwyżej jakości.

Inkubatory POL-EKO – precyzyjność na wyciągnięcie ręki

Nie możemy zapomnieć o inkubatorze laboratoryjnym marki POL-EKO serii ILW. To produkt kierowany do laboratoriów, a także do przemysłu, gdzie precyzyjne kontrolowanie temperatury jest kluczowe. Inkubator z chłodzeniem serii ILW jest całkowicie programowalny, co umożliwia dostosowanie parametrów jego pracy do indywidualnych wymagań każdej procedury badawczej. Jego zakres pracy to 0-100°C (w zależności od wersji). Warto wspomnieć, że urządzenie to wykonane jest ze stali nierdzewnej, dzięki czemu pozostaje ono odporne na działanie czynników zewnętrznych. Ważny jest także fakt, że inkubator ten posiada sygnalizację otwartych drzwi, jak również możliwość zamknięcia ich na klucz. Dzięki temu istnieje pewność, że próbki są w 100% bezpieczne.

Inkubator POL-EKO serii ILW, podobnie jak cieplarki WAMED, spełniają najsurowsze standardy jakości i bezpieczeństwa, zapewniając komfortowe warunki dla próbek. Urządzenie POL-EKO jest łatwe w obsłudze dzięki wyświetlaczowi dotykowemu, a także posiada certyfikat Energy Star poświadczający niskie zużycie energii.

Oferowane przez nas urządzenia łączą w sobie nowoczesność, precyzję i niezawodność, stając się nieocenionym wsparciem dla codziennej pracy kontrolnej i badawczej. Zaufajcie markom, które od lat dostarczają profesjonalne rozwiązania. Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty!