Po co myjka ultradźwiękowa w laboratorium?

Myjka ultradźwiękowa w laboratorium najczęściej wykorzystywana jest do mycia małych elementów lub akcesoriów, które w tradycyjnym myciu mogą zostać uszkodzone lub do odgazowywania płynów.

W myjcie ultradźwiękowej, myjemy przedmioty wykonane z metali, szkła lub tworzyw sztucznych, aby wyeliminować zanieczyszczenia w postaci: tłuszczów, smarów, nalotów rdzy, białka, osadów powstających w trakcie obróbki mechanicznej materiałów lub tworzących się podczas badań laboratoryjnych np. sita po przesiewaniu.

Proponujemy Państwu myjki dwóch producentów: krajowego firmy INTERSONIC oraz niemieckiego firmy BANDELIN. Szeroki wybór urządzeń w różnych rozmiarach wanien oraz wyposażane w grzane lub bez podgrzewania płynu myjącego, a także mnogość akcesoriów dodatkowych, sprawiają, że można wybrać myjkę ultradźwiękową dostosowaną do potrzeb.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, a jeżeli potrzebujecie dodatkowych informacji, zapraszamy do kontaktu.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Na jakiej zasadzie działa myjka ultradźwiękowa?

Do dna lub na ścianach wanny przytwierdzone są przetworniki ultradźwiękowe wytwarzające drgania. Drgania ultradźwiękowe wywołują w płynie myjącym m.in. zjawisko kawitacji, czyli tworzenie i zanikanie mikroskopijnych pęcherzyków próżniowych. Pęcherzyki kawitacyjne, które powstają w całej objętości cieczy, powodują odrywanie zanieczyszczeń znajdujących się na powierzchniach mytego przedmiotu. Duży wpływ na proces mają właściwości środka myjącego oraz temperatura kąpieli myjącej.

Jaka myjka ultradźwiękowa w laboratorium?

  • Przy wyborze odpowiedniej myjki ultradźwiękowej musimy pamiętać, iż całkowita głębokość wanny nie jest głębokością użytkową.
  • Należy dokładnie zmierzyć elementy, tak aby zanurzyć w roztworze całą zabrudzoną powierzchnię lub cały element.
  • Zastanów się, czy urządzenie musi posiadać grzanie.
  • Pamiętajmy o zamówieniu odpowiednich akcesoriów takich jak kosze na drobne elementy lub statywy na większe akcesoria.
  • W trakcie pracy urządzenie emituje nieprzyjemny dźwięk, więc pamiętaj o wyborze pokrywy, co zmniejszy hałas lub zakup szafę dźwiękochłonną.
  • Sprawdź, czy urządzenie, które wybrałeś, wyposażono w odpływ, tak abyś mógł opróżnić urządzenie bez konieczności podnoszenia go i wylewania zawartości do zlewu.