Woda stosowana podczas analiz chemicznych w laboratorium posiada konkretne właściwości. Musi być czysta, czyli pozbawiona zanieczyszczeń biologicznych, chemicznych, a także składników mineralnych. Aby ją tak przygotować, w każdym laboratorium powinien znajdować się odpowiedni sprzęt – destylatory do wody destylowanej lub dejonizatory. Korzystając z tego rodzaju urządzeń, jest się w stanie uzyskać wodę o najwyższym stopniu czystości.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Destylatory laboratoryjne – ze zbiornikiem czy bez?

Oferujemy profesjonalny sprzęt do oczyszczania wody, w tym destylatory mieszczące się na blacie stołu laboratoryjnego. W zależności od zapotrzebowania można dopasować urządzenie pod wymogi laboratorium. I tak oferujemy destylatory bez zbiornika oraz ze zbiornikiem na destylat o różnej pojemności i wydajności. Dodatkowo podczas wyboru odpowiedniego urządzenia warto zwrócić uwagę na tzw. redestylator, który pozwala na oczyszczanie metodą podwójnej destylacji. Może mieć to znaczenie dla szczególnych wymagań dotyczących czystości wykorzystywanej wody.

Laboratoryjne dejonizatory wody

Inną metodą na uzyskanie wody o czystości I lub II klasy jest zastosowanie dejonizatora. Odmiennie do destylatora, woda wodociągowa poddawana jest filtracji przez wbudowane filtry w dejonizatorze. Elektroniczne sterowanie aparatem pozwala na stałą kontrolę czystości uzyskanej wody.