Przesiewacze to urządzenia, które wraz z sitami rozdzielają materiałów na frakcje, dzięki czemu sprawniej możemy przeprowadzić analizę sitową i wyznaczyć krzywą uziarnienia. W zależności od rodzaju próby, proces przesiewania możemy wykonać na sucho lub w strumieniu wody (przesiewanie na mokro). W naszej ofercie znajdziecie Państwo przesiewacze, które dzięki bogatemu wyposażeniu dodatkowemu spełnią Wasze najwyższe wymagania. Jeżeli chcecie Państwo wykonać testy na przesiewaczu zapraszamy do skorzystania z naszego laboratorium aplikacyjnego.

Wyświetlanie 1–12 z 16 wyników

Klasyczne wstrząsarki laboratoryjne do sit

W ofercie posiadamy wibracyjne przesiewacze laboratoryjne, stanowiące podstawowy sprzęt służący do rozdzielenia materiału lub przeprowadzenia analizy sitowej. Takie wstrząsarki do sit (czasem nazywane wytrząsarkami) pozwalają na rozdział materiału na frakcje (grupy ziarnowe/klasy ziarnowe), które zawierają różne wielkości ziaren. Granice frakcji są ustalone przez wybór sit o odpowiedniej wielkości oczek. W ofercie posiadamy również sita kompatybilne ze wstrząsarkami. Masz problem z przesiewaniem drobnego produktu – postaw na przesiewacz powietrzny.

Przesiewacze pneumatyczne do zadań specjalnych

Sprawdzoną metodą analizy wielkości cząstek w przypadku drobnych proszków jest przesiewanie w strumieniu powietrza. W ten sposób jest się w stanie przeprowadzić analizę nawet kiedy badany materiał ma tendencje do aglomeracji. Przesiewacz pneumatyczny, zwany również przesiewaczem powietrznym, najczęściej stosuje się do separacji, frakcjonowania i analizy wielkości cząstek proszków takich jak:

  • minerały,
  • nawozy,
  • farmaceutyki – dzięki zgodności z przepisami FDA 21 CRF część 11,
  • tonery,
  • żywność i odżywki,
  • cement i materiały budowlane.