Młynek kulowy pozwala na ostateczne zmielenie oraz homogenizację materiału, czyli doprowadzenie do jednorodnej postaci. Zastosowanie go to sprawdzona metoda rozdrabniania twardych oraz średniotwardych materiałów. Umieszczone w młynku kule o dużej masie poruszające się w obracającym się bębnie z łatwością rozkruszają grudki surowca na mniejsze frakcje. Mielenie może odbywać się w suchym lub mokrym procesie. Oferujemy czasze i kule mielące wykonane z różnych materiałów (np. stal, korund, agat, węglik wolframu, cyrkon).

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Specjalistyczne młyny kulowe

Są wyposażeniem profesjonalnego laboratorium, stosowane są w badaniach naukowych, edukacji i przemyśle. Pozwalają na bezpieczne rozdrabnianie różnego rodzaju substancji w większej liczbie próbek. Dzięki temu nie trzeba polegać na moździerzu oraz sile rąk – mielenie bowiem przebiega w automatyczny, kontrolowany sposób.

Osiągnięcie doskonale zmielonej oraz jednorodnej substancji jest niezwykle proste i szybkie. Co więcej, proces rozdrabniania jest przeprowadzany w izolacji od otoczenia, co zwiększa bezpieczeństwo przeprowadzonych analiz. Dzięki temu zapobiega się przedostaniu do próbki obcych substancji. Oferowane przez nas laboratoryjne młyny kulowe umożliwiają obróbkę takich materiałów jak roślinne materiały włókniste, beton, cement, a także korund czy kruche stopy metali i wielu innych. W przypadku zainteresowania młynkami kulowymi zapraszamy do kontaktu oraz omówienia szczegółów aplikacji.